• Fotovoltaika

  Fotovoltaika

 • Tepelná čerpadla

  Tepelná čerpadla

 • Klimatizace

  Klimatizace

Zdražení elektřiny 2021: investice do FVE se vám vrátí rychleji

Patrně jste již v médiích zaregistrovali informaci o letošním velkém zdražování elektřiny. Na ročním vyúčtování to již bude nezanedbatelná položka, a trendy ukazují, že do budoucna ceny ještě porostou — a proto je na místě zvážit investici do vlastní fotovoltaické elektrárny.

Investice se vám nyní v důsledku zdražení elektřiny vrátí ještě rychleji, a následně pak můžete ušetřit nemalé peníze.

Proč se vlastně zdražuje

Cena, kterou platíte za elektřinu, se skládá ze dvou částí: regulovaná a distribuční část a silová elektřina. A právě silová elektřina je ta, jejíž cena na německé burze EEX stoupla o více než 50 %, a to především kvůli zdražování emisních povolenek.

Na rodinných účtech za elektřinu se toto zdražení silové elektřiny projeví v závislosti na tom, k čemu všemu elektřinu využíváte, v průměru zdražení od 7 do 20 % za rok. Pokud bydlíte v bytovém domě a elektřinu využíváte pouze k provozu spotřebičů, nebude nárůst tak dramatický, jako když žijete v rodinném domě a elektřinou také ohříváte vodu nebo topíte.

Co s tím?

Změnit dodavatele vám v tomto případě nepomůže: zdražovat totiž budou všichni. Nabízí se ovšem řešení, že si začnete vyrábět elektřinu sami, pomocí vlastní fotovoltaické elektrárny. Počáteční investice se vám nyní vrátí rychleji.

Za jak dlouho se vám investice do FVE vrátí?

Návratnost investice do fotovoltaiky ovlivňuje mnoho faktorů. Kromě právě výše zmíněné ceny elektřiny jde i o to, z kolika procent využijete vyrobenou elektřinu, případně jestli je váš systém vybavený hybridním střídačem, akumulací do baterie a podobně.

Pokud byste chtěli vědět, za jak dlouho by se investice do FVE vrátila právě vám, stačí nám napsat ve formuláři níže:

Napište nám

  Výkon Fotovoltaiky

  Napsali o nás

  Partner, distributor a prodejce těchto značek

  Loga