• Fotovoltaika

  Fotovoltaika

 • Tepelná čerpadla

  Tepelná čerpadla

 • Klimatizace

  Klimatizace

Co je Wattrouter a jaká je jeho cena

Wattrouter je přístroj, který slouží k přesměrování přebytků energie, vyrobené vaší solární elektrárnou tak, abyste ji mohli co nejefektivněji využít. Nejčastěji je tato energie využita na ohřev TUV, ale také do přímotopů a jiných ohmických spotřebičů. 

Jelikož jsou výkupní ceny přebytků energie z fotovoltaiky poměrně dost nízké, je mnohem logičtější a ekonomičtější veškerou energii zužitkovat přímo v místě její výroby. A vezmete-li v potaz ztráty při návratu vyrobené elektřiny do DS, je využití Wattrouteru také ekologičtější. 

Regulační jednotky typu Wattrouteru se neustále vyvíjí a zlepšují, takže nejnovější modely mohou spolupracovat i s regulačním systémem tepelných čerpadel, která v případě potřeby přemění volnou elektřinu v naakumulovanou energii. Ta pak slouží k ohřevu užitkové vody, případně jako topné médium. 

Cena Wattrouteru se liší v závislosti na konkrétním typu přístroje, obecně se ale pohybuje kolem 10 000 Kč. Vezmete-li v úvahu razantní zvýšení efektivity využití vyrobené energie, může se vám vaše investice vrátit již v rámci několika měsíců. 

Napište nám

  Napsali o nás

  Partner, distributor a prodejce těchto značek

  Loga